Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Streha nad glavo

+26
MyMy
ciarodeica
hell
Africa
Phoca
Winnie
Stančka
horse_lowerka
sofia
viva
Bine
pastirček
marko100
Nusa
Jessica
petras
hadouta
matju™a
pico_pek
LaurinaRoch
Uncas
premzl
barbara
pika
Andreja
zelenka
30 posters

Stran 7 od 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Andreja Tor 15 Dec 2009 - 15:42

Ne šteje to več, da je brez temeljev. Danes praktično že vsaka pasja uta rabi gradbeno. Rolling Eyes

Mislim, da je par strani nazaj barbara na kratko napisala, kaj vse je treba upoštevati itd.
Andreja
Andreja

Število prispevkov : 1346
Join date : 21/04/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  marko100 Tor 15 Dec 2009 - 16:03

Najlažje je če prijaviš krmlnico...več mogoče jutri...
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 43

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  hell Tor 15 Dec 2009 - 18:05

če kaj pomaga: hlev

zaenkrat še ne zgleda glih ok... Je bil sklamfan na brzino in le tolk, da je varen in služi zavetju. Spomladi pride na vrsto večina stvari (nova streha, pesek, ograja, voda, strop za bale, mašina za seno ...)

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Africa Tor 15 Dec 2009 - 20:32

Hell,
hvala za fotko. Lušno!

Pastirček, objektov je več vrst - od enostavnih do manj zahtevnih. Za enostavne objekte ni potrebno gradbeno dovoljenje, le lokacijska informacija. Je pa malo večja težava, saj se noben objekt, tudi enostaven, naj ne bi postavljal drugje kot na nezazidanem stavbnem zemljišču - torej na gradbeni parceli. Kaj šele na kmetijskih zemljiščih. Streha nad glavo - Page 7 Icon_wink

Marko, ti pišem na zs. Zaenkrat HVALA!
Zame pride v poštev samo skrajno levi profil z enokapnico, saj razmišljam v smeri enostavnega objekta.

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  marko100 Sre 16 Dec 2009 - 8:38

Najlažje je če malo goljufaš in na občini prijaviš krmilnico. Objekt ima lahko 30m2 površine neutrjena tla in naj bi bil odprt na vse strani . Pa saj tega tako nihče ne preverja zaenkrat. Prednost je v tem da ga lahko postaviš na pašnik ali kametijsko zemljišče saj je namenjeno krmljenju živali na prostem.

@ Africa
Pri enostavnih objektih nima veze ali je enokapnica ali dvokapnica.

Imam občutek, da bi ti želela imet zadevo narejeno iz kovinskega ogrodja, ki ga namestu samo zvijačiš in vanj nadevaš deske in narediš streho, nekaj podobnega kot panelna gradnja pri montažnih hišah. A sem zadel? Če razmišljaš v tej smeri ti priporočam ob izvedbi vroče cinkanje železa namesto barvanja.

@Pastirček
Ti maš prov fleten rimš...kateremu predvsem zavidam zadnjo pridobitev in to je podlaga v izpustu.

@Hell
Kakšne imaš dimenzije. Vrata na verandi imaš ob predpstavki da boš kdaj imela dva konja preozka.
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 43

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Sre 16 Dec 2009 - 9:38

Kaj pa strojna lopa?Tudi za to ne rabiš met gradbenega, mislim pa, da je večja kvadratura..
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  pastirček Sre 16 Dec 2009 - 11:45

marko100 je napisal/a: Pastirček:Ti maš prov fleten rimš...kateremu predvsem zavidam zadnjo pridobitev in to je podlaga v izpustu.
.

Ja,peščena podlaga je v tej mokroti kar nujna zadeva.Apeliram pa prav na vse,ki bodo delali peščeni izpust.Nujno,ampak res obvezno morate dati pod pesek filc,vsaj tam kjer je zemlja.Znanec iz Borovnice,občasno jahava skupaj,ni dal in ima sedaj dvojno delo.Ves materijal mora z bagrom speljati stran,ker je pomešan z blatom,položiti filc in ponovno nasuti pesek.Peščeni izpust ga bo prišel koštati trikrat toliko,kot če bi že prvič naredil tako kot je treba!!
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  marko100 Sre 16 Dec 2009 - 13:21

matjuša je napisal/a:Kaj pa strojna lopa?Tudi za to ne rabiš met gradbenega, mislim pa, da je večja kvadratura..
Ne enaka kvadratura.

Skedenj je pa lahko večji.
A prilimam zakon? Samo se bojim, da bo preogormen tekst čeprav je v Wordu. Mogoče če bi ga kot kakšno povezavo dal?
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 43

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Uncas Sre 16 Dec 2009 - 13:34

Daj raje povezavo iz Ur. Lista
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Africa Sre 16 Dec 2009 - 20:26

Evo, pravilnik o objektih.

marko100 je napisal/a:Najlažje je če malo goljufaš in na občini prijaviš krmilnico. Objekt ima lahko 30m2 površine neutrjena tla in naj bi bil odprt na vse strani . Pa saj tega tako nihče ne preverja zaenkrat. Prednost je v tem da ga lahko postaviš na pašnik ali kametijsko zemljišče saj je namenjeno krmljenju živali na prostem.

@ Africa
Pri enostavnih objektih nima veze ali je enokapnica ali dvokapnica.

Pri enostavnih objektih je omejitev površina (pri večini okrog 30 kvadratov) in višina. In če ti omejijo višino najvišjega dela strehe na 4m, potem težko postaviš dvokapnico, pod katero boš skril SLOTOP kobilo. Streha nad glavo - Page 7 Icon_razz

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  marko100 Čet 17 Dec 2009 - 8:37

Africa je napisal/a:Evo, pravilnik o objektih.


Pri enostavnih objektih je omejitev površina (pri večini okrog 30 kvadratov) in višina. In če ti omejijo višino najvišjega dela strehe na 4m, potem težko postaviš dvokapnico, pod katero boš skril SLOTOP kobilo. Streha nad glavo - Page 7 Icon_razz

Odvisno kje si doma koliko je padavin in potrebni naklon strehe. Pa še ta ni ovira mora pač konstrukcia bit dovolj močna...
Druga stvar pa je estetika.

Senik ali skedenj- 150m2 in 6m višino prostora samo ne sme bit stropov vmes...
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 43

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  zelenka Čet 17 Jun 2010 - 16:42

Ta teden sem obiskala 2 uporabnika foruma, in sicer Tejo G. in Phoco (Tilen), ki sta praktično soseda. Kakšno olajšanje je gledat lepo nameščene in oskrbovane konje, saj je kaj takega praviloma redkost. Malo mi je žal za oba, ker nimata niti enega kamna na pašnikih, ki bi malo obrusila kopita namesto njih. Meni se res ne bi dalo uporabljat klešč na 3 tedne. Konje imata oba zunaj in se vidi, da so zdravi (ok, razen tisti "brej" kastrat od Teje mi povzroča dvome Streha nad glavo - Page 7 Icon_wink ).

Upam, da bo Tilen napisal kaj o uporabi štirikolesnika v konjarske namene - predvsem v praktičnosti pri postavljanju pašnika. No, jaz bom tudi enkrat imela štirikolesnik. Brum, brum... bom ta glavna na vasi. Streha nad glavo - Page 7 Icon_razz Hvala še enkrat za vožnjo.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Phoca Sob 19 Jun 2010 - 22:58

Živijo.

Ja štirikolešnik Smile je zakon za take namene. Olajša ti delo pri gradnji / razkopavanju pašnika, oskrbi konj s krmo in nudi off-road užitke Very Happy. Zelenka, ni za kaj.

Lep pozdrav.

Phoca

Število prispevkov : 6
Join date : 23/08/2009

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  zelenka Pon 6 Dec 2010 - 23:59

Letos imajo moje pupike pod žlebom eno 2-kubično "kanto", ki je v bistvu kot ena zgoraj odprta cisterna. Zelo dobro se je izkazala, saj ne zmrzne tako hitro, zato imamo eno sekiranje (voda) manj. Lani smo redno vozili toplo vodo, da smo odtajali led v banji, letos še niti enkrat. Banja je sicer še vedno tam in polna leda. Danes smo naštimali žleb, da se bo ponovno napolnila in bo spet zdržala nekaj časa.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  petraR Pon 24 Okt 2011 - 21:55

Zdravo.

Trenutno se ubadam s postavljanjem nadstreška pred hlevom. Hlevček je manjši in ne najboljši glede prezračevanja zato sem se kmalu, ko sem dobila domov konje, odločila da bo princip laufštale boljši. Čez poletje ni bilo problema, ker sta bila konja konstantno zunaj, zdaj pa sta čez noč v hlevu, ker smo stari nadstrešek podrli in nimata zavetja.

Zanima me, če se lahko pojavi kakšen problem glede zdravja konj, ker jih bom sorazmeroma pozno "preselila" v laufštalco. Sicer imata vrata tudi ponoči odprta, vendar je temperatura v hlevu ponoči vseeno višja kot zunaj.
Poni se načeloma kar precej odlaka, postane hitro medvedek Laughing , bolj me skrbi za arabca, ki ima tudi pozimi bolj kratko dlako.

Hlevček bo potem imel dva notranja boksa, v katera bo direkten vhod in pred njima dvakrat po 3x3m nadstreška z lesenim podom na katerem bo guma oz. neka podlaga, ki bo ščitila les in preprečevala zdrse. Rzmišljala sem tudi o pvc trakovih proti prepihu.

Z veseljem bi slišala kakšno vaše mnenje ali pomislek. Smile

lp,
Petra
petraR
petraR

Število prispevkov : 25
Join date : 18/12/2010

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  zelenka Ned 30 Okt 2011 - 18:54

Če sta konja zdrava, potem ne bo težav, saj se načeloma zelo hitro prilagodijo.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  petraR Sre 16 Nov 2011 - 23:49

hvala za odgovor. To mi je nekako jasno, samo toliko vprašanj se poraja pri prehodu v odprti način reje Neutral
Sploh od tej vlagi in temperaturah, ki jih imamo pri nas...

Zdaj nam je šele uspelo, da smo vzpostavili pogoje, da sta lahko konja zunaj ali notri, temperature pa so že precej padle. Opazila sem tudi, da sta konja nekam ziritirana in nekako...brez volje.. Si predstavljam, da je to vrjetno zaradi same spremembe in upam da ne zaradi česa drugega. verjetno tudi nista kaj preveč počivala zadnja dva dneva, ker jima je vse novo.
Notranji boks se jima je malo zmanjšal (ni več idealnih mer za vhlevitev-mislim pa da bi mogel biti dovolj da se umakneta pred vremenskimi pojavi), imata pa zato vsak nadstrešek 3x3 m, vendar mislim, da to zanju ne predstavlja pridobitve Smile

Oba pa sta bila do zdaj čez zimo vhlevljena, en v toplem hlevu, drug pa privezan celo zimo v hlevu (zato je bila zanj kar sprememba, ko se je preselil k meni).

Vem, da ste vsi imeli podobne strahove, zato bi prosila za kakšne nasvete Smile Kako ju braniti pred prehladom in drugimi problemi.
petraR
petraR

Število prispevkov : 25
Join date : 18/12/2010

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Nusa Čet 17 Nov 2011 - 0:02

Predvsem to, da imata veliko sena na voljo. Seno je tisto, ki najbolj greje telo. Tudi cimet je znan po tem, da greje. Opazuj, če pijeta dovolj. Če je voda premrzla, jo zelo neradi pijejo, zato ju lahko vsake toliko pocrkljaš s toplim obrokom masha (pšenični otrobi z laneno sluzjo, preliti z vročo vodo), vendar ne prepogosto (max 2x tedensko), zaradi nesorazmerij v elementih.
Jaz sem svojega konja selila iz običajnega hleva (zunaj čez dan, ponoči v boksu) v laufštalo marca, ko so temperature ponoči še vedno padle pod nulo zato sem ga čez noč pokrivala, dokler se ni malo otoplilo. Takrat sem imela srečo, ker so se v dveh tednih temperature ponoči dvignile nad nulo.
Vso srečo in upam, da ne bo prehladov - tale čas, ko je ponoči že minus, ni najbolj hvaležen za selitev tistih konj v laufštalo, ki so ponoči vajeni toplega hleva.
Nusa
Nusa

Število prispevkov : 139
Join date : 24/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.vividia.net

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  petraR Čet 17 Nov 2011 - 1:13

Hvala za nasvete. Lansko zimo že nista bila več v toplih hlevih, vseeno pa v zaprtem hlevu (tem istem, ki je zdaj preurejen). Na toploto sta oziroma je bil navajen pred tem. Temperatura v hlevu (sem jo redno merila Wink je prišla do 0 oziroma največ -2). Med prehodom letos sta bila čez noč sicer v hlevu, vendar z vrati na eni strani hleva odprtimi. Temperaturna razlika se je vseeno malo poznala.

Zdaj pa nisem imela izbire. Ali hlev odprem takoj, ali pa počakam do konca zime. Predvidevam da je boljše, če so temperature nizke, da se konj lahko vsaj giba, si požene cirkulacijo, kot da pri 0 stopinjah stoji v boksu.

Vem, da ju ne smem preveč razvajat s toplimi obroki. Pokrivala ju pa tudi nebi rada, ker se mi zdi, da lahko naredim več škode kot koristi. Odlakala sta se že nekaj, upam da se bosta še bolj. Vodo pijeta, seno imata konstantno na razpolago, slamnat nastilj v hlevčku, lesen podest pod nadstreškom... Se ti zdi, da si pomislil na vse, pa te na koncu še vedno skrbi kako se bodo stvari poštimale Shocked
petraR
petraR

Število prispevkov : 25
Join date : 18/12/2010

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Nusa Čet 17 Nov 2011 - 9:58

No pol pa res ne bi smela imeti problemov! Mene je recimo letos v začetku novembra skrbelo bolj to, da je bilo en dan 15 stopinj, drug pa 0, pa ni bilo z nobenim nič hudega. Kot praviš, sta bila že vajena mrzlih temperatur tako, da sta dobila dodatno dlako za gretje (moj je ni imel, ko je prišel iz boksa v lauf).
Topli obroki sami po sebi niso nič slabega, delujejo pozitivno na prebavila. V samih otrobih je problem, ker imajo razmerje kalcij:fosfor 1:12.
Nusa
Nusa

Število prispevkov : 139
Join date : 24/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.vividia.net

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  pastirček Čet 17 Nov 2011 - 12:54

Nič bojazni! Konji se odlično prilagodijo.Da se la imajo kam umakniti pod streho v zavetje,pa je vse OK.Seveda pa morajo imeti dovolj sena.Najbolje je 24 ur na dan.Jaz serm bil tudi skeptik.Sedaj bi pa konja dal v hlev le če bi bilo res nujno.Nimam nobenih zdravstvenih težav ali kaj podobnega.Smile
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  petraR Čet 17 Nov 2011 - 13:11

Hvala vama Very Happy

Opažam, da imata vsak dan zjutraj malenkost gostejšo dlako. Seno imata na voljo. Pa na slamo se tudi spravita Laughing Sta tudi lepo zalita, zato ne dajem veliko žita. čeprav sem jima v zadnjih dneh malenkost povečala dozo ovsa in jima ga razporedila na tri manjše obroke čez dan. Zraven pa biotin, alge in občasno prevret lan.

Samo ta barjanska vlaga je zoprna... Megle se še lep čas ne bomo rešili...
petraR
petraR

Število prispevkov : 25
Join date : 18/12/2010

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  pastirček Čet 17 Nov 2011 - 14:03

petraR je napisal/a:

Samo ta barjanska vlaga je zoprna... Megle se še lep čas ne bomo rešili...

Ja,prav depresivna je! Evil or Very Mad
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  elarab Pet 30 Maj 2014 - 18:49

pozdravljeni,
katera dovoljenja se potrebuje za postavitev lauf štale, na kmetijskem zemljiču? prosim za vaše izkušnje, sem v fazi iskanja parcele. hvala!

elarab

Število prispevkov : 2
Join date : 30/05/2014

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Lemony Tor 24 Jun 2014 - 9:24

elarab, ravno pridobivam potrebno dokumentacijo za novo laufštalo. Smile

Za štalo nad 40m2 boš moral pridobiti gradbeno dovoljenje za nezahteven objekt, štala manjša od 40m2 se smatra kot enostaven objekt, za katerega gradbenega dovoljenja ne potrebuješ. Na UE se pozanimaj glede tega, ali potrebuješ naravovarstveno soglasje. To velja v obeh primerih. Tukaj pa imaš še link, kjer lahko pogledaš kriterije razvrščanja objektov. http://www.uradni-list.si/1/content?id=112171
Lemony
Lemony

Število prispevkov : 23
Join date : 28/09/2008

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 7 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 7 od 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu