Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Streha nad glavo

+26
MyMy
ciarodeica
hell
Africa
Phoca
Winnie
Stančka
horse_lowerka
sofia
viva
Bine
pastirček
marko100
Nusa
Jessica
petras
hadouta
matju™a
pico_pek
LaurinaRoch
Uncas
premzl
barbara
pika
Andreja
zelenka
30 posters

Stran 5 od 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  zelenka Tor 30 Jun 2009 - 10:07

Pri meni velja tako: "They shit where they eat."
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  marko100 Tor 30 Jun 2009 - 10:49

zelenka je napisal/a:Pri meni velja tako: "They shit where they eat."

Laughing pa še res je. V izpustu je pri krmilnici stalno polno "blata". Rolling Eyes
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 42

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Uncas Tor 30 Jun 2009 - 10:53

zelenka je napisal/a:Pri meni velja tako: "They shit where they eat."

Hja, ko pa nimate žrebcev Razz Wink (imajo tudi kako dobro lastnost Wink )
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  marko100 Tor 30 Jun 2009 - 11:22

Uncas je napisal/a:
zelenka je napisal/a:Pri meni velja tako: "They shit where they eat."

Hja, ko pa nimate žrebcev Razz Wink (imajo tudi kako dobro lastnost Wink )

Hja če so sami so res vzor čednosti ponavadi, ko so v družbi drugih konj pa prekopavajo dreke ostalih in ti "omogočijo" lažje čiščenje Razz .
marko100
marko100

Število prispevkov : 350
Join date : 06/11/2008
Age : 42

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Uncas Tor 30 Jun 2009 - 11:24

Vran v bistvu sam naloži svoje figice čez na kup, večinoma pa markira z urinom.
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  viva Tor 30 Jun 2009 - 11:35

Hm, potem so naši konji res vzor čistoče, da nimajo stranišča pod senikom Laughing Laughing Laughing
Pri senu res redko najdemo kakšen kupček.
viva
viva

Število prispevkov : 54
Join date : 23/06/2008
Kraj : okolica Mb

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Tor 30 Jun 2009 - 11:53

Aaaaaaa, naš je fin..Murči, namreč in vzor..če ni nastilja, serje v kotu izpusta:DAli pa ga itak posnema:p Imata tudi sinhrono opravljanje potrebe Laughing
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Andreja Čet 2 Jul 2009 - 14:04

Uncas je napisal/a:
zelenka je napisal/a:Pri meni velja tako: "They shit where they eat."

Hja, ko pa nimate žrebcev Razz Wink (imajo tudi kako dobro lastnost Wink )

Pri meni velja isto, največji pacek pa je ravno žrebec. Laughing Ni srečen, če ni v nečem poseben. Razz


Nazadnje urejal/a Andreja Čet 27 Avg 2009 - 3:54; skupaj popravljeno 1 krat
Andreja
Andreja

Število prispevkov : 1346
Join date : 21/04/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Winnie Tor 11 Avg 2009 - 10:15

Je tu kdo od vas iz okolize Bleda/Radovljice? No razen Petre, katerin ranč dobro poznam. Štalo sicer ne mislim menjati, samo je dobro vedeti za kakšno rezervo.
Konja imam v hlevu ki je malo pretemen (kljub šestih 100x60 cm okenj) in premalo zračen, kljub ca. 4 m višine in 4 zračnikov v strehi. problem je v tem, da so oknja samo "na kipanje" al kako se to po slov. reče. vrata ponoči zaprte :-( predlagala bom, da se okna (šipe) na eni strani, ki je proti vetrom zaščitena odstrani kompletno, in vrata nadomesti z rešetkami (so na isti strani), potem bo kul, saj je zrak zdaj še vedno boljši kot v vseh drugih zaprtih hlevov. me pa sicer svetloba ne moti, kre so itak samo ponoči not. boksi so zelo prostorni 3,5 x 4,5. V boksih so samo od oktobra (odvisno od vremena evtl. tudi novembra) do začetek maja od mraka do 6.00 zjutraj. ostali čas so v čredi 7 konj zunaj 24 ur, trenutno še brez nadstreška (malo nadstreška imajo pri kozolcu, ki pa zadostuje samo 2 konjima, če se bočno postavijo) in skoraj brez sence (definitivno ne dovolj za celotno čredo 7ih konj). Kozolec ima na drugi strani dolg nadstrešek in bo služil kot skladišče sena in nadstrešek, se pravi zaščito pred soncem. Na kozolcu je po celotni dolžini krmilnik za seno (malo previsok, ca. 50 cm do 120 cm od tal, bo prišlo nižje, ko bo spodaj nasut), dodatni bo pod streho. Okoli kozolca bo nasut pesek, da bodo pod streho stali na suhem in tudi pred krmilnikom, kjer je najbolj shojeno. večji areal žal ne bo nasut, tako, da so pozimi na manjšem padoku (20x50) v blatu. pozimi odpiramo še manežo za par ur na dan, da se malo povaljajo v pesku in ne stojijo cel dan v blatu. poleti imajo pašnik 1 ha, ki se po parcelah popaše. 3 lastniki poskušamo fige bobirati, a nas je premalo in tudi nimamo vedno toliko časa :-(
seno imajo skoraj 24 ur na razpolago, no sem pa kdaj jim tudi zmanjka, predvsem sedaj, ko je vse popašeno. v izpustu je tudi napajalnik s svežo vodo. lansko seno, ki so ga pozimi do sedaj dobili, je bil zelo prašen, pozimi so (tudi zaradi tega) 4 kašljali. lastnik mi je zagotovil, da je sedaj boljše seno (kocke in spet okrogle bale) kupil. Pozimi je seno močil za tiste, ki so kašljali in je bilo mnogo bolje.
to štalo sem dolgo izkala in mi je najbolj odgovarjala, no ne poznam vseh štal tukaj naokoli, izbirala sem samo štale, ki imajo urejeno manežo in pri teh je ta edina, ki konjeve potrebe po gibanju in socialnih kontaktih in stalnem grickanju slamic izpolnjuje. konja sem že 6. preselila in enkrat res mora biti konec te zgodbe. lahko bi bila sanjska štala, samo malo truda in adaptacij. imamo pa trenutno tudi 1 frej boks rabbit . vse sem pošteno napisala. kobila bi bila bolj, ker imamo samo 2 trenutno za 4 kastrate ;-) želela bi si naravnega konjarja (=sogovornika) Very Happy Surprised

LP Ksenja
Ksenja

Winnie

Število prispevkov : 5
Join date : 11/08/2009

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Phoca Čet 27 Avg 2009 - 2:38

Pozdravljeni.

Uuuuaaa, kar nekaj koristnih informacij najde človek tukaj Smile. Pri nas doma smo tudi letos naredili odprto zavetišče in komaj čakam, da pridejo konji jeseni nazaj domov, da lahko zadevo testiramo. Na pašniku imamo zavetišče (v katerega lahko prosto dostopajo) že osem let in ne vem kako se nismo prej spomnili, da bi tudi doma nekaj takega zgradili. No, vseeno smo letos to naredili. Zavetišče je v bistvu podaljšek prvotne štale in meri dobrih 45 m2. Med prvotno štalo in novim zavetiščem je skladišče za seno v katerega spravimo okrogle bale. V zavetišču se tako nahaja po celotni dolžini odprtina, kjer bodo imeli seno vedno na razpolago. Odprtina za vrata je dolga 6m in deljiva tako, da polovico tega predstavljajo lesena vrata, druga polovica pa trakovi. Za podlago smo načrtovali tlakovce, vendar smo se nato odločili, da ostane tako kot je - asfaltni tampon, kateri se je spremenil v trdo podlago.

Za nastilj uporabljamo, letos prvič, sekance. Na žalost vedno več privat žag prodaja žaganje za biomaso. Pri nas je nekdo tudi opustil to dejavnost oziroma jo opravlja samo še poredko, kateri je bil "dobavitelj" žaganja večim "naročnikom". Za moj okus je dobra kombinacija žaganje in malenkost slame, vendar smo večino časa stlali samo z žaganjem. Toliko, da si naslednji dan pobral tisto že vpito in dopolnil boks z manjkajočim žaganjem. Stlali smo 5 cm +/-2. Žaganje (smreka) je bilo sveže izpod "gartra" Smile, dovolj suho, da je vpijalo urin, tako da je bil zjutraj normalen vonj in ne po amoniaku.

Na forumu konji.com sem pred kratkim prebral en post, da sekanci pa vsekakor niso za nastilj. Naše dosedanje izkušnje s tem (to je moje mnenje in sprejemam kakršnakoli drugačna mnenja) so take, da so sekanci super. Seveda sveže sekan les tudi zame ni dober saj bore malo vpija tekočino. Debelina polaganja suhih sekancev je od 15 do 20 cm. V prostoru je manj vonja po urinu kot pri nastilju z žaganjem (seveda, če bi položil tako debelino žaganja tudi pri tem ne bi bilo takega vonja, samo količinsko bi ga potreboval več kot sekancev). Urin gre vmes do tal, kjer se potem vpije v sekance na dnu. Na vrhu pa ostanejo suhi sekanci. Odstranitev poteka tako, da zgornjo (suho) plast sekancev odmakneš, spodnjo vpito (kar se lahko loči že po barvi kateri so mokri in kateri suhi) pa odstraniš. Tako gre manj še uporabnih sekancev proč. Zgornjo potem razrahljaš nazaj. Kopita so čista in suha (beri ne namočena v urinu).

Ne vem kakšne so cene žagovine drugod na trgu. Verjetno nižje kot za sekance, kateri so okoli 16 €/m3. Za 30 m3 žaganja smo odšteli cca 300€ (torej 10 €/m3). Vendar če to primerjam z nastiljem kateri se je omenjal na konji.com, je neprimerljivo manj. Mislim na nastilj (oblanci) pakiran v 120 l vrečki (20 kg), kateri je 7,8 €. Če se motim, me prosim obvestite, ker me resnično zanima, če je taka cena. Ostali nastilj je seveda tudi suho listje, vendar v manjših količinah. Edino kar ne bi dal pod konja (še posebej ne v boxih) so oblanci od kakšnih vezanih plošč ali lesa, kateri vsebuje lepila in druga veziva, saj jih konj vseeno nekaj inhalira. Smešno napisano vendar včasih ne vonjaš teh veziv v njih. Seveda je možnosti za nastilj veliko in vsak izbere tistega kateri mu odgovarja. Pri nas gozd skoraj v hišo raste tako, da imamo suhih vej na pretek Smile. Ja, malo sem zašel Smile.

Konji imajo pred zavetiščem okoli 200 m2 izpusta, ter 2000 m2 vrta.

Lep pozdrav

Phoca

Število prispevkov : 6
Join date : 23/08/2009

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  zelenka Čet 27 Avg 2009 - 11:00

Kaj pa slike, Phoca? Razz

Hvala za tvoj opis. Glede sekancev - jih lahko malo poslikaš? (pa zraven daš še recimo tvojo roko za merilo) Sama z njimi nimam izkušenj (imamo žago, ki je oddaljena kakšne 3km in "nudijo" samo žagovino), vendar je vsem bolj ali manj znano, da so to majhni koščki lesa. Prednost proti žagovini je sigurno to, da niso prašni, kar je v svetu naduh in kašljev vsekakor dobrodošla rešitev.

Res me zanima, kako zgleda tvoj sistem s sekanci. Like a Star @ heaven

PS: Sem si dovolila malenkost oblikovati tvoj vpis (dodala presledke med odstavki), saj je wall of text dokaj zahtevnen za branje in sem se večkrat izgubila.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Čet 27 Avg 2009 - 11:19

sekanci se kot nastilj ne obnesejo dobro.Najboljša je žagovina, pa še te ne veliko, toliko da vpije in se potem cela zamenja.
cene niso tako katastrofajle..Pač..to spada k " imeti konja.."Smile
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty dodatek k opisu oskrbe

Objavlja  Winnie Čet 27 Avg 2009 - 11:41

Juhu, kozolec je gotov. okoli kozolza, ki je dobrih 10 x 5 m (verjetno več, slabo šecam), je pesek nasut. konji torej stojijo na trdem in suhem ;-)) ko papcajo seno. fige lastnik na padoku dnevno pobira, ko gre 1x dnevno konje hraniti s krmili. upam, da bo lepa jesen, da bodo čim dalj časa uživalo to svobodo 24 h. boks je še vedno frej, cena pa zelo fair in napram drugje zeloooo ugodna!
lp
Ksenja

Winnie

Število prispevkov : 5
Join date : 11/08/2009

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Phoca Čet 27 Avg 2009 - 15:53

Ojla.

Se strinjam, sekanci niso ravno idealen nastilj. Zanje smo se odločili predvsem zaradi pomanjkanja žaganja tu okoli. No, da ne bom preveč promoviral tega, se počutim kot kakšen trgovec Smile. Trenutno nam to odgovarja, predvsem pa konjem in kopitom.

Zavetišče na pašniku je dimenzije cca 50m2 in razdeljeno na tri dele (boxe). Tako se v opoldanskem času vsi tiščijo Smile v enem kjer so v senci in kjer ni toliko muh in drugih obadov.

Drugo zavetišče je doma enake velikosti.

Slike pa trenutno ne vem kako prilepiti. Zelenka, ali te lahko prosim za pomoč, lahko na PM.

Lp

Phoca

Število prispevkov : 6
Join date : 23/08/2009

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  zelenka Čet 27 Avg 2009 - 16:11

Imaš PM. Smile

Si pozabil navesti, koliko konjev imaš. Question (ali pa sem jaz spregledala in se opravičujem)
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Phoca Čet 27 Avg 2009 - 17:04

Ojla.

Hvala za PM. Upam, da sem naredil prav. Imamo pet konjev.

Povezava do slik: http://picasaweb.google.si/tmarusic/Zavetisce?authkey=Gv1sRgCPyoq6f71p6lOw#

Od 1 - 6 so slike s pašnika, 7 - 9 pa zavetišče od letos.

Lp

Phoca

Število prispevkov : 6
Join date : 23/08/2009

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Čet 27 Avg 2009 - 17:50

Ful lepo:) Ti sekanci niti niso preveliki;)
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  zelenka Pet 28 Avg 2009 - 12:54

Kako lepo zrihtano! Konjički so tudi prava paša za oči, saj se jim vidi, da so lepo sproščeni.

Sekanci pa so prav zanimivi in bi jih tudi jaz uporabljala, če bi imela take.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Phoca Pet 28 Avg 2009 - 13:19

Hvala za komentarje Wink.

Phoca

Število prispevkov : 6
Join date : 23/08/2009

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Africa Tor 13 Okt 2009 - 16:18

Dragi forumovci,

ker sem precej zaposlena, mi še ni uspelo te teme podrobneje prebrati, sem pa jo preletela Streha nad glavo - Page 5 Icon_surprised
Ker imam en tak dvom, bi vas hitro rada poprosila za nasvet.

Moja konja sta bila letošnje poletje ves čas (24/7) zunaj na pašniku. V hlev nismo šli čisto nič. K sreči so bile od grdega vremena le kakšne nevihte ali deževen dan, tako da sta tudi to preždela na prostem. Opazila sem celo, da imata dež zelo rada, predvsem PO dežju pa je zrak tako čist, da sta konja vselej prav uživala.

Ker se v prihodnosti selimo na svoje, kjer bomo imeli obvezno prosto rejo oz. lesen hlevček v stilu angleškega (skratka, da bodo konji imeli vselej možnost držati nozdrvi na zraku Streha nad glavo - Page 5 Icon_wink ), jih sploh ne mislim več vhlevljati, saj mi je hlev, ki so ga imeli doslej prinesel le slabe izkušnje - predvsem menjava - hlev:izpust pa se je še posebej pozimi izkazala kot zelo slaba, saj se konji tako sploh ne privadijo na določeno okolje, kar pa povzroča, da so imunsko slabši...
A vreme je začelo kazati svoje zobe in kremplje, zato bi rada, preden nadaljujemo s svobodo na pašniku, razčistila nekaj strahov in dvomov, ki me pestijo...

Kako daleč so te vremenske neprilike lahko konjem škodljive??
Moja konja sta zdaj zunaj na pašniku, kjer ju dokrmljujemo, saj je trava že pošla, ki pa je še kar v zavetrju (na severu in jugu je gosto grmičevje), imata pa tudi priljubljeno drevo v kotu ograde, pod katerim se poleti pridno hladita in počivata. Ob dežju doslej nista iskala zavetja, je pa mi vseeno kar neprijetno, če pomislim, da sta dejansko pod milim nebom.
Naj ju vseeno v hladnih nočeh dajem notri?!

Sicer imata zunaj seno in vodo, trave pa minimalno, tako da v primeru slane nimata kaj pasti...

Še to me zanima...
Seno jima polagamo dvakrat-trikrat dnevno...ne upam pa si pustiti cele bale naenkrat, saj se bojim, da kobila ne bo nehala žvečiti, dokler bo seno...in je enkrat (sicer v brejosti, pa vseeno) že imela koliko z obstipacijo...Naj jima vseeno raje dajemo na obroke?!

Hvala za pomoč...

lp

Tina

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  pastirček Tor 13 Okt 2009 - 16:35

Nič se ti ne boj za konje.Konji nabolje sami vedo,kdaj morajo pod streho.Vsekakor pa morajo imeti možnost,da se umaknejo v zavetje hleva.Naši so zunaj čez celo leto in se jim kar lepo gode,Nimamo prav nikakršnih problemovz zdravjem.No kakšen prehlad že pride vsake toliko,kaj večjega pa ne.Naši imajo seno 24 ur na dan na razpolago.Predvsem je to pomembno v mrazu,saj le seno zagotavlja toploto konju.Pri prebavi sena se sprošča toplota,ki greje konja.Zatorej kar korajžno in brez straha.Tudi jaz sem bil skeptik,saj sem odrasel ob konjih,ki so bili v hlevu in so redkodaj videli svetlobo.Edino takrat,ko so jih vpregli.Sedaj pa nebi zamenjal za nič na svetu.
Lp
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Africa Tor 13 Okt 2009 - 17:36

Leon, hvala za nasvet Streha nad glavo - Page 5 Icon_wink
V bistvu mi je to vse jasno. Mene teži le to, da moji pa nimajo MOŽNOSTI , da bi sami izbirali - hlev ali milo nebo...in se zato sekiram, kaj naj storim zdaj (dokler še nismo na novi lokaciji, kjer bomo delali tovrsten odprti hlevček). Naj jih ponoči zapiram v hlev ali naj jih enostavno pustim zunaj, tako kot so bili zdajle vso poletje?! Zaradi tega sem ful v dilemi..

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Tor 13 Okt 2009 - 17:52

V obdobju vlage, prehod, dež in veter, se bosta umikala noter.Notranji prostori naj bodo izlolirani , predvsem,da ni prepiha.Tudi tukaj pade temperatura pod 0 stopinj, zato je treba poskrbeti, da voda ne zmrzne..

Konje se že dlakajo, tako da si že oskrbujejo temperaturam primerno, sedaj naj imajo precej pester jedilnik z vitamini in minerali.Tako hoče tudi narava, saj je sedaj na voljo vsega, sadja,itd...Jesenski čas je zazunaj živečega konja najpomembnejši, v tem času je treba graditi na imunskem sistemu..
Zunanja temperatura..hm..pri -25 je največ, ko sem ju veselo videla zunaj:D Ponavadi je to suho obdobje, tako da so najraje zunaj:)
Glede hane, sena ti priporočam, da jim od začetka pokladaš morda 2x dnevno..konji se zeelooo hitro navadijo.Sama sem se selila pred natanko 4 leti te dni v istih pogojih Streha nad glavo - Page 5 Icon_smile
Postopoma dodajaš po več sena.Hkrati ju navajaš na red, da ne razmetujeta.Morda jima seno postrežeš tudi na več mestih v vreče.(Tudi to smo počeli 1.leto)..Potem pa postopoma spreminjaš, ko se boš navadila in opazovala njun prehranjevalni ritem..
Pri nas je sedaj navada, da pokladamo seno 1x na dan..ali pa na 2 dni, odvisno, koliko pojesta, obvezno pa 2x dnevno kontroliranje stanja.
Vso srečo! Streha nad glavo - Page 5 Alien

P.s.
Hleva nikakor ne zapiraj dol, namreč..potem to ni odprta, prosta reja..
Vlaga je konjev sovražnik št.1. in če jih po celem dnevu zapreš notri, se začne nabirati kondens, potem moraš nujno poskrbeti za zračenje..ne narediš ničesar:)
Pa še nekaj..Konji ponoči ne počivajo, njihovo premikanje je kontinuirano, ves čas so enako aktivni..Pusti jim to možnost, v tem je smisel proste reje Streha nad glavo - Page 5 Icon_smile


Nazadnje urejal/a ajetam Tor 13 Okt 2009 - 18:12; skupaj popravljeno 1 krat
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  matju™a Tor 13 Okt 2009 - 18:11

http://picasaweb.google.si/lh/photo/WUVwD34Ey1EOjXHQJl3_0Q?feat=directlink

Ni najbolj posrečena slika... v času karantene..V ozadnju se vidijo plastični trakovi, ki služijo kot konjska vrata, odlična zaščita pred vetrom, konji so se v nekaj minutah navadili vstopa in izstopa.. Streha nad glavo - Page 5 Icon_biggrin
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Africa Tor 13 Okt 2009 - 18:34

O, zakon... Mateja, tebi itak hvala...si mi že ful pomagala zadnjič preko zs Streha nad glavo - Page 5 Icon_cheers

Torej, naj bosta zdajle kar zunaj čez noč, ne?

Zadnjič, ko je ponoči malo deževalo, sta se lepo povaljala in naslednje dopoldne, ko sva se midva z M. odločila, da greva po 1 mesecu malo v sedlo...najdeva ta dva packona...z 2-centimetrskim slojem blata... Streha nad glavo - Page 5 Affraid

V bistvu vem, da bodo živali že poskrbele, da jim bo ok...ampak ne bi rada, da bi jim jaz poslabšala pogoje za to.

Pri hrani se pa bojim edino zaradi kobile, ki je precej požrešna in samo melje in melje, dokler ne zmelje vsega...in se bojim nastavljati preveč... Streha nad glavo - Page 5 Icon_neutral

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Streha nad glavo - Page 5 Empty Re: Streha nad glavo

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 5 od 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu