Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prah

5 posters

Go down

Prah Empty Prah

Objavlja  lelly Čet 16 Sep 2010 - 12:12

Pozdrav,

zadnjič sem pisala o prahu, ki ga je dobila moja kobilica na predelu nad repom in na vihru. Ta prah je najbrž bil od šampona, ker je potem izginil. Sedaj se ji je pa pojavil bolj v čudni obliki. Takšne kopice dlake so, in če odgrnem dlako je na koži prah in vsepovsod okoli, sedaj samo po straneh hrbta. Ni od sedla, ker še kobilica sploh ni ujahana. Ima mogoče kdo idejo kaj je to? Je res pomanjkanje cinka ali kaj drugega. Spodaj je slika za boljšo predstavo. To je po čiščenju, prej je bilo to področje kot posuto z moko. Bi ji s čim mazala ali oprala? Aja, drugače ima normalen apetit, dlaka se ji zelo sveti, dobiva pa od Pegusa Musli mix pa Komplett.

Na tej povezavi: http://yfrog.com/58slika0178j
(Klikni na križec kjer naj bi bila slika, če je ne pokaže)

Prosim za mnenja.
lelly
lelly

Število prispevkov : 10
Join date : 17/02/2010
Age : 38

Nazaj na vrh Go down

Prah Empty Re: Prah

Objavlja  matju™a Čet 16 Sep 2010 - 18:09

To sem zasledila tudi pri mojem pred par leti, ko je bil še mlad.Prav tako je bil takrat zelo pogost pojav prhljaja na grivi.Mislim, da je skrb odveč in da mine samo od sebe.Jaz ne bi z ničemer mazala.

Kaj pa lizalni kamen, minerali, vitamini..? kaj dodajaš?
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Prah Empty Re: Prah

Objavlja  lelly Čet 16 Sep 2010 - 18:25

Ne dodajam nič, ker naj bi dobila vse z Musli mix in Komplettom, vse pomembne vitamine. No, upam da bo minilo.
lelly
lelly

Število prispevkov : 10
Join date : 17/02/2010
Age : 38

Nazaj na vrh Go down

Prah Empty Re: Prah

Objavlja  matju™a Čet 16 Sep 2010 - 18:29

Minerale in vitamine rabijo k vsaki hrani..Osnovna konjeva hrana je seno v izobilju ,oves. Razna mešana krma ni najboljša. Ponavadi jo dodajajo športnim konjem, ki so v rdnem delu in treningih.
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Prah Empty Re: Prah

Objavlja  lelly Čet 16 Sep 2010 - 20:22

Jaz ji ne dam veliko, ker ne potrebuje. Toliko, da dobi vitamine in minerale. To je dobivala že pri prejšnjih lastnikih in ji jaz tudi dajem. Ne dajem velike količine.
lelly
lelly

Število prispevkov : 10
Join date : 17/02/2010
Age : 38

Nazaj na vrh Go down

Prah Empty Re: Prah

Objavlja  matju™a Čet 16 Sep 2010 - 20:29

Super sunny ..vseeno ji dodaj je lizalni kamen in vitamine posebej, v mešanicah jih je odločno premalo. Smile
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Prah Empty Re: Prah

Objavlja  hell Pet 17 Sep 2010 - 0:05

Moj ma to od vsaki menjavi dlake. Dokler je bil v boksu, tega ni bilo. Odkar pa živi na prostem, ima vedno. Naj bi bilo zelo pogosto pri konjih, ki šivijo na prostem, predvsem zaradi vpliva vlage, dežja. Koža se lupi, dlake pa izpabajo v šopkih ujete v prhljajo, ki ni nujno, da sploh je prhljaj. je pa res, ba ga zelo redko krtačim. Še en razlog več...
pač, ko smo uvrgli sum na glivice, prehrano, pregledali kri... je to ena izmed vet. razlag.

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

Prah Empty Re: Prah

Objavlja  pastirica Pet 17 Sep 2010 - 8:48

Meni izgleda kot neka vrsta glivic. Res je, da prostoživeči konji radi ob takem vremenu fašejo kaj takega, tako da tudi jaz menim, da bi moglo počasi zginit samo od sebe. Če ne pa seveda ukrepaj naprej. Wink
pastirica
pastirica

Število prispevkov : 98
Join date : 12/07/2008

Nazaj na vrh Go down

Prah Empty Re: Prah

Objavlja  Damjan S. Pet 17 Sep 2010 - 16:29

lelly je napisal/a:Pozdrav,...sem pisala o prahu,...Prosim za mnenja.

A imaš kakšno možnost ta "prah" pogledat pod mikroskopom? Bi bilo smotrno vedeti, ali je to le odmrla koža (najverjetneje), ali posledica parazitarne narave (kožni zajedalci), ali kaj tretjega (umazanija,...) ... Je pa dobro pogledat, ne ugibat...
Damjan S.
Damjan S.

Število prispevkov : 232
Join date : 23/02/2010
Age : 47
Kraj : ljubljansko barje

Nazaj na vrh Go down

Prah Empty Re: Prah

Objavlja  lelly Pet 17 Sep 2010 - 17:08

Danes nima niti en prahec na sebi. Res pa je, da je bila na dežju ponoči in se je spralo dol. Do sedaj sploh ni sledi, bom videla kako bo jutri. Če bo vedno slabše bom morala nekako ugotoviti kaj to je Rolling Eyes .
lelly
lelly

Število prispevkov : 10
Join date : 17/02/2010
Age : 38

Nazaj na vrh Go down

Prah Empty Re: Prah

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu