Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oskrba konja po kastraciji

+10
mateja
Jessica
matju™a
steakamb
Uncas
Andreja
hiljo
marko100
pika
zelenka
14 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

Oskrba konja po kastraciji - Page 2 Empty Re: Oskrba konja po kastraciji

Objavlja  cvetka Pon 18 Apr 2011 - 23:42

Da poročam Smile

V sredo smo Whiskeya kastrirali. Delali smo stoječo kastracijo z odprtimi ranami. Kot sem že v prejšnjem postu omenila ima na voljo neprestano možnost izhoda v izpust. Skrbelo me je, da bo šlo kaj narobe, ker je bilo dan po kastraciji zelo hladno (zjutraj -1).

Konja sem pripravila na kastracijo- 14 dni prej sem mu dala antiparazitik(Verm-x) in 1 teden prej sem mu začela dajat Matejin ameriški slamnik, ki ga dobiva še sedaj. Po kastraciji se lahko sprehaja tudi po izpustu. Ampak ga imam stalno pod nadzorom. To pomeni da ga večrat dnevno pridem pogledat, preverim rep (ima spleteno kitko, ostale variante so zdržale le urco ali dve), preverim rano, da ne gleda kaj preveč ven, po potrebi bi rano ščistila, do sedaj mi je še ni bilo potrebno. Po nasvetu veterinarja namreč rane ne tikam, tudi razkužujem ne, to mi priporoča le v primeru, da uspe rano s čim zamazat. Rani se čistita sami. Dva dni je bil na antibiotikih, s tretjim dnem sem mu začela 2x dnevno zaradi nizkih zunanjih temperatur merit TT, ki pa je vedno normalna. TT mu merim zgolj zato, da vidim, če bo dobil vročino, ker je nevarnost, da rano "presadi" velika, seveda bi ob vročini, takoj dobival spet antibiotike.
Konj je 15 minut dnevno sprehajan, nekaj se giblje tudi sam, nori pa ne
Rane se sedaj, 5 dan po kastraciji še vedno čistita, ena bolj, druga manj, zgleda to malce grozno, ker mu kri kaplja po nogah, ampak to kri vsaj 2x dnevno sperem z nog. Mislim in upam, da smo mimo najhujšega prišli, in da ne bo sedaj še kakšna komplikacija.

Hočem povedat, da moramo imeti pri takšni odločitvi, da bo konj po kastraciji okreval v lauf štalci veliko časa za opazovanje konja, rane in dobro sokolje oko, da opazimo, ko se začne kaj spreminjat, da lahko pravočasno ukrepamo.
cvetka
cvetka

Število prispevkov : 81
Join date : 18/01/2009
Age : 35

Nazaj na vrh Go down

Oskrba konja po kastraciji - Page 2 Empty Re: Oskrba konja po kastraciji

Objavlja  pastirček Tor 19 Apr 2011 - 16:14

cvetka je napisal/a:Da poročam Smile

V sredo smo Whiskeya kastrirali. Delali smo stoječo kastracijo z odprtimi ranami. Kot sem že v prejšnjem postu omenila ima na voljo neprestano možnost izhoda v izpust. Skrbelo me je, da bo šlo kaj narobe, ker je bilo dan po kastraciji zelo hladno (zjutraj -1).

Konja sem pripravila na kastracijo- 14 dni prej sem mu dala antiparazitik(Verm-x) in 1 teden prej sem mu začela dajat Matejin ameriški slamnik, ki ga dobiva še sedaj. Po kastraciji se lahko sprehaja tudi po izpustu. Ampak ga imam stalno pod nadzorom. To pomeni da ga večrat dnevno pridem pogledat, preverim rep (ima spleteno kitko, ostale variante so zdržale le urco ali dve), preverim rano, da ne gleda kaj preveč ven, po potrebi bi rano ščistila, do sedaj mi je še ni bilo potrebno. Po nasvetu veterinarja namreč rane ne tikam, tudi razkužujem ne, to mi priporoča le v primeru, da uspe rano s čim zamazat. Rani se čistita sami. Dva dni je bil na antibiotikih, s tretjim dnem sem mu začela 2x dnevno zaradi nizkih zunanjih temperatur merit TT, ki pa je vedno normalna. TT mu merim zgolj zato, da vidim, če bo dobil vročino, ker je nevarnost, da rano "presadi" velika, seveda bi ob vročini, takoj dobival spet antibiotike.
Konj je 15 minut dnevno sprehajan, nekaj se giblje tudi sam, nori pa ne
Rane se sedaj, 5 dan po kastraciji še vedno čistita, ena bolj, druga manj, zgleda to malce grozno, ker mu kri kaplja po nogah, ampak to kri vsaj 2x dnevno sperem z nog. Mislim in upam, da smo mimo najhujšega prišli, in da ne bo sedaj še kakšna komplikacija.

Hočem povedat, da moramo imeti pri takšni odločitvi, da bo konj po kastraciji okreval v lauf štalci veliko časa za opazovanje konja, rane in dobro sokolje oko, da opazimo, ko se začne kaj spreminjat, da lahko pravočasno ukrepamo.

Bogi revež!! Evil or Very Mad Kake ste ženske!!
pastirček
pastirček

Število prispevkov : 302
Join date : 24/12/2008
Age : 65

Nazaj na vrh Go down

Oskrba konja po kastraciji - Page 2 Empty Re: Oskrba konja po kastraciji

Objavlja  cvetka Tor 19 Apr 2011 - 16:36

Sam pastirček ne bi bil srečen, če ne bi komentiral Wink Zdej je bogi, en mesec nazaj si mi pa priporočal kastracijo! Mislim, da mu nič ne manjka, se res 200% trudim, da ga dobro oskrbujem zdaj, ko (naj bi) njegov ego najbolj trpel Wink Trudim se, da ima na voljo vse kar potrebuje. Bogi bi bil, če ga ne bi niti pogledala in spremljala njegovega stanja sedaj ali pa če bi živel zaradi dveh kroglic med korakom za štirimi stenami 24/7. Jajca pa bo že prebolel, čas celi rane Cool

Tudi zame je bila to sila težka odločitev, važno pa je da so zdaj nekateri družinski člani zdaj srečnejši, ker nimam več nevarnega konja Suspect
cvetka
cvetka

Število prispevkov : 81
Join date : 18/01/2009
Age : 35

Nazaj na vrh Go down

Oskrba konja po kastraciji - Page 2 Empty Re: Oskrba konja po kastraciji

Objavlja  Damjan S. Tor 19 Apr 2011 - 21:34

cvetka je napisal/a:Jajca pa bo že prebolel, čas celi rane Cool


Ta je pa "pod pasom"... jocolor

Sicer pa, bogi kojnček... A ga je fajn bolel? A se ni nič spremenu? Aje blo fejst grozn? A je ...

Pa šalo na stran, vprašanje je le: "Kdo bo to vse skupaj plačal?"... geek
Damjan S.
Damjan S.

Število prispevkov : 232
Join date : 23/02/2010
Age : 47
Kraj : ljubljansko barje

Nazaj na vrh Go down

Oskrba konja po kastraciji - Page 2 Empty Re: Oskrba konja po kastraciji

Objavlja  cvetka Sre 20 Apr 2011 - 15:51

Damjan sem že poravnala vse račune Exclamation

Na vprašanje, če ga je bolelo ti žal ne morem odgovorit, mi ni nič povedal, bolečine pa tud ni pokazal Wink Spremenil se ni nič, grozno je bilo pa edino ko sem dobila račun What a Face
cvetka
cvetka

Število prispevkov : 81
Join date : 18/01/2009
Age : 35

Nazaj na vrh Go down

Oskrba konja po kastraciji - Page 2 Empty Re: Oskrba konja po kastraciji

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu