Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zlomi

4 posters

Go down

Zlomi Empty Zlomi

Objavlja  cvetka Sob 15 Maj 2010 - 16:09

Odpiram novo temo zlomi. Zanima me kdo je že imel kakšno izkušnjo z zlomom pri konju(bolj me zanimajo zlomi nog, seveda pa so dobrodošli opisi izkušenj z kakšnokolim zlomom), kakšno je bilo okrevanje, kaj je bilo z konjem po okrevanju, delo po rehabilitaciji, skratka vse.

Meni zelo ljub konj ima namreč zlom noge. Konj je bil v ujahovanju, ko je pričel šepati. Opravili smo RTG in diagnoza se glasi fisura mIII dorzalno proksimalno. Konj je od takrat izključno in samo v boksu, saj je veterinar tako ukazal, da kost ne poči še bolj. Naslednji teden bomo RTG ponovili, da vidimo napredek. Potem se odloči naprej. Interes v primeru tega konja je prodaja, zato verjamem, da bo na dokončno mnenje veterinarja pritisk s strani prodajalca močan.

Zanimajo me vaša mnenja.
Lp
cvetka
cvetka

Število prispevkov : 81
Join date : 18/01/2009
Age : 35

Nazaj na vrh Go down

Zlomi Empty Re: Zlomi

Objavlja  matju™a Sob 15 Maj 2010 - 20:29

oojoj, cvetkica, želim vama najboljše..hm. zlomi so konjeva res šibka točka.. Zlomi Icon_sad Upam, da vam uspe..Na žalost ali pa na srečo(trkam!!) nimam nobenih izkušenj s tem..
Še enkrat..vso srečo Zlomi Icon_sunny
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Zlomi Empty Re: Zlomi

Objavlja  cvetka Sob 15 Maj 2010 - 22:33

Mateja hvala Smile
Upam da nama uspe, ne bo sicer konj za na olimpijado bo pa mene in Whiskeya razveseljeval s svojo dobrosrčnostjo. Sem pa dobila prej informacijo da so galoperji po takih poškodbah začeli z treningom in tekmovanji, torej ne more bit tako slaba prognoza. Komaj čakam torek, da slikamo in potem še da slike dobim.

Lp
cvetka
cvetka

Število prispevkov : 81
Join date : 18/01/2009
Age : 35

Nazaj na vrh Go down

Zlomi Empty Re: Zlomi

Objavlja  Uncas Ned 16 Maj 2010 - 12:09

Ja, tudi jaz mam izkušnje zgolj z zlomi kopitnih kosti...
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Zlomi Empty Re: Zlomi

Objavlja  Lajs Ned 16 Maj 2010 - 20:14

Ja, res je, po takih poškodbah se nekateri galoperji že po enem letu vrnejo nazaj v trening in potem na stezo. Poznam primer kobile, ki se je vrnila nazaj na trening, ni pa več dosegala takih rezultatov kot pred poškodbo. Zdaj je soliden terenski konjič ima pa stalno zatečeno nogo, ampak ne šepa.
Vso srečo s konjičem tudi z moje strani! Zlomi Icon_sunny

Lajs

Število prispevkov : 22
Join date : 07/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Zlomi Empty Re: Zlomi

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu