Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paste proti parazitom in cepljenja

+19
cvetka
pastirček
DAna
Damjan S.
maša
steakamb
hell
Africa
marko100
Nusa
Stančka
matju™a
Bastet
zelenka
hadouta
Uncas
Andreja
mateja
LaurinaRoch
23 posters

Stran 3 od 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Čet 30 Apr 2009 - 10:21

Soooorrrryyyy Very Happy

Sem mislila, da sem že tolikokrat vse povedala (tudi na www.holistic-horse.net je), da vse veš Wink .

Torej, za vse sedanje in bodoče uporabnike Cool :
Parasite repel je zeliščna tinktura proti parazitom. Uporablja se jo na vsake 3-4 mesece.
Naredi se 5-dnevna kura, in sicer se vsak dan da konju 50 ml (torej vse skupaj je 5 x 50 ml). Če gre za žrebeta ali ponije, je količina manjša, 5 x 25 ml (poni lahko dobi tudi celo dozo, ni panike).
Tinkturo se lahko vmeša v hrano, načeloma jo radi jejo. Lahko se jo da tudi s kakšno brizgo, ampak ni treba komplicirat.
Varno je za popolnoma vse koje (stare, mlade, laminitične, bilo kakšne), edino pri brejih kobilah uporablate na lastno odgovornost. Teoretično bi lahko prišlo do kakšnih krčev maternice, ker bi nekatera zelišča notri to lahko sprožila; za kaj takega bi sicer morala biti v precej večjih količinah, ampak teoretična šansa obstaja, zato je bolj enostavno napisat opozorilo kot se potem dajat s kakšnm besnim lastnikom kobile. Jaz na Daški sem jo uporabila tudi med brejostjo, ampak saj pravim, to je na lastno odgovornost.
Če se da blato na analizo, je treba počakati vsaj 2-3 tedne po končani kuri, ker se paraziti izločajo postopoma. Pa ven pridejo živi, ne mrtvi. In seveda, nikoli se ne izločijo vsi do zadnjega.

To je, mislim da to. Če so še kakšna vprašanja, pa kar veselo z njimi na dan.

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Čet 30 Apr 2009 - 10:31

aja lajk ju Smile hvala;)ma, ko grem v hlev, nima laptopa zraen, moja pamet pa ima luknje in na žalost dosti sproti pozabljam,se navajam na to situacijo, ki je včasih mučna, pol pa ne vem, kaj že moram iskati..
Hehe, mislila pa sem navodila na papirju, poleg arcnij:p:D
Pa še bolj komot je takole vpašat, pa še drugi lahko imajo kaj od tega, če kaj drugega ne, zdravilen smeh Very Happy

Ker so to zališčne zadeve, so seveda maj škodljive, vseeno pa z njimi ni treba pretiravat in so verjetno tudi boljša preventiva kot kurativa?Potemtakem dejansko ni potrebno dajatu blata na pregled..
Sicer pa lahko po blatu sam veliko vidiš, ne?Morda ne bi bilo slabo reči kakšno o tem, kako izgedajo zdrave, normalne fige, al sem tut to spregledala..
Jaz namreč vsak dan najprej pokukam, kako se jima svetijo cyclops
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Čet 30 Apr 2009 - 10:47

Hehe, join the club, jaz imam tud čist rešetast spomin, groza. Ma ja, saj bi mogla navodila sprintata zraven, amapk sem itak z vsako stranko v tesnem stiku (prek neta ali telefona), pa se mi pol ne da še navodil printat Embarassed

Ker so ta zelišča notri itak na splošno koristna (ne samo proti zajedalcem, naredijo tudi malo detoxa), je rutinska uporaba - torej rutinsko na vsake 3-4 mesece - čisto ok. Ni potrebe, da bi dajali blato na analizo (ne prej ne potem), razen če sumite da je s konjem kaj narobe. V nasprotju s kemičnimi pastami pač ni nič narobe, če konj dobi Parasite repel na vsake 3 mesece, ne glede na to koliko ima dejansko zajedavcev (če jim ima pa slučajno ogromno, je pa treba nujno pogledat, kaj je narobe z organizmom).

Hm, bi rekla, da so zdrave fige tiste, ki jih lahko opišeš s pridevnikom "srednje" Wink . Srednja trdota (torej ne driska ne kamen), srednje velike (konji v neki prejšnji štali ki jim je manjkalo sena so srali kot morski prašički - majhno in trdo), kaj pa vem, nekaj v tej smeri. Priznam da se v fige nisem nikoli toliko poglabljala, pri Daški se m zdi da ima itak skoz bolj ali manj iste.

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  LaurinaRoch Čet 30 Apr 2009 - 11:13

Africa je napisal/a:
Pa me zanima, če morda kdo ve, kakšna je približno cena pregleda in ali ti veti tudi svetujejo glede na izvid.
(bojim se, da mi bodo spet samo drago zaračunali, pa si potem ne bom vedla z izvidom kaj začeti)

Jaz sem dala na Veterinarski praksi v Tenetišah 12eur za pregled blata... To je bilo sicer lansko leto decembra Very Happy

Izvid sem dobila v pluskih... se pravi parazitov, ki naj bi jih bilo veliko je bilo označeno z dvema + ali pa s tremi +
Izvidi naj bi bili drugače v številkah (več o tem mogoče pove Mateja oz. je nekje v tej temi to že opisano), moji pač niso bili, sem potem klicala v Tenetiše pa je rekla, da oni ne delajo tako.. Ne vem zakaj že... ?

Ker naj bi bila prisotna tudi nekatera jajčeca trakujle je dobila Zara potem vseeno Equalan Duo Evil or Very Mad

Jaz sem se ko sem dobila izvid obrnila kar na Matejo in Urško, da smo skupaj predebatirale kaj bi bilo najbolje za Zaro, he he Cool
LaurinaRoch
LaurinaRoch

Število prispevkov : 206
Join date : 12/08/2008
Kraj : Lesce

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  zelenka Čet 30 Apr 2009 - 11:37

Tudi v Novi gorici je cena podobna in tudi tam označujejo samo s +. Kje še delajo?
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  LaurinaRoch Čet 30 Apr 2009 - 11:52

Jaz vem za Tenetiše (pri Kranju) in za Veterinarsko kliniko v Ljubljani... Very Happy
LaurinaRoch
LaurinaRoch

Število prispevkov : 206
Join date : 12/08/2008
Kraj : Lesce

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  zelenka Čet 30 Apr 2009 - 14:57

Kako označujejo v LJ? Številčno ali z znakci?
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Africa Čet 30 Apr 2009 - 16:07

hvala, punce...Kličem že cel čas na Ptuj, pa nič odgovora. So najbrž na dopustu.

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Čet 30 Apr 2009 - 16:25

mateja je napisal/a:Hehe, join the club, jaz imam tud čist rešetast spomin, groza. Ma ja, saj bi mogla navodila sprintata zraven, amapk sem itak z vsako stranko v tesnem stiku (prek neta ali telefona), pa se mi pol ne da še navodil printat Embarassed

.
ja, nisem mislila tako draastično, samo , da jih mate:D
akcija teče, muri raje popije, če je več..bentišVery Happy
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  LaurinaRoch Ned 3 Maj 2009 - 21:22

zelenka je napisal/a:Kako označujejo v LJ? Številčno ali z znakci?

kakor jaz vem, v LJ označujejo s številkami in NE z pluski... je pa res, da sama v LJ še nisem peljala, ker so mi pač Tenetiše bližje Very Happy
LaurinaRoch
LaurinaRoch

Število prispevkov : 206
Join date : 12/08/2008
Kraj : Lesce

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Pet 15 Maj 2009 - 13:16

Ok..razumem, zakaj ne kombiniranih cepiv, tudi kužni kašelj ni nujen..ampak me res zanima, kakšen argument je proti cepljenju proti tetanusu?Ponavadi se tetanus odkrije, ko je že prepozno, povzroči pa jo lahko morda ne tako globoka rana.
V vsakem primeru potem dobi serum, če seveda opazimo.Ni v tem primeru bolje prečiti kot lečiti?
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Andreja Pet 15 Maj 2009 - 13:50

Mislim, da se proti tetanusu noben ni negativno izrekel. Vsaj nikogar nisem razumela v tej smeri.

Čeprav sama vseeno ne cepim. Ne tetanus, ne kašelj, ne borelioza. Največji razlog za to je sarkoidoza, ki jo imajo vsi trije. Ko si je najstarejši lani odtrgal ustnico in smo preventivno pač stisnili serum, ker nismo vedeli kje se je, mu je najprej po kakšni minuti otekla glava, nakar še vrat, dobil je kortizone, čez tri dni pa še tri sarkoide. Vsak pa, ki se je kdaj srečal s sarkoidi, ve, kako dolgo se jih potem eliminira.

Že zaradi tega se poskušam ogniti vsakemu stresu in padcu im. sistema. Če ne bi bilo sarkoidov, bi konji verjetno bili normalno cepljeni, zdaj pa pač čim bolj pazim, da konji ne uspejo kje priti v stik z morebitnim povzročiteljem tetanusa. Prav tako je cepljenje nekako obvezno za tiste konje, ki abscesirajo 100 na uro.

Za moje pojme ima Mateja tukaj kar prav. Stvari se je treba lotiti po pameti, cepiti tisto, kar je res potrebno, pred tem pa konja na to tudi pripraviti, da gre vse vsaj pribl. umirjeno mimo.
Andreja
Andreja

Število prispevkov : 1346
Join date : 21/04/2008
Age : 37

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Pet 15 Maj 2009 - 14:02

Jp...Mi ne cepimo ničesar, razen tetanusa,ker pač imamo slabo izkušno s tem..aladinov oče je poginil zaradi prepozno odkritega..
Vse ostalo se mi zdi brezveze.Konj z dobrim imunskim siistemom ne bo zbolel kar tako..
Seveda pa šprtni konji in njihovi lastniki ter hobi športni jahači menijo drugače.Me prav zanima, koliko od njih da konjem pregledati kri in blato, če so zdravi iz preprostega razloga, namreč da lahko prejmejo cepivo...To pa je že druga zgodba:)
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Africa Sob 16 Maj 2009 - 0:23

Kako ljudje še vedno ne štekajo, da ni dobro cepiti vsega povprek, ampak le najnujnejše, je tukaj scratch

Sama sicer po Proteq Flu Te (ki je kombinirano cepivo proti kužnemu kašlju, zvrgavanju in še tetanusu), nisem cepila posebej proti tetanusu, je pa kobila ob poškodbi dobila serum. In serum je itak najvažnejši, ko gre za poškodbo. Kot preventiva za morebitne manjše ranice, ki niso takoj opazne, pa je cepljenje seveda še kako pomembno.

Tudi moji kobili sva zadnjič z Andrejo odkrili sarkoide. Ojej...Še en dokaz, da je imunski sistem oslabljen. In še en razlog, zakaj ne cepiti proti vsemu, kar ni res nujno.

Cepivo je torej ok in ga v večini primerov zagovarjam. Toda žival/človek mora biti res 100% zdrav!

Africa

Število prispevkov : 24
Join date : 30/10/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  mateja Čet 24 Sep 2009 - 12:43

Veselo sporočam, da Parasite repel očitno kar učinkovito deluje Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Icon_smile . Konj neke stranke je par dni po PR namreč vrgel iz sebe nek 20 cm dolg stvor (ne vedo sicer, kaj je: trakulja? gromozanska glista?).

mateja

Število prispevkov : 226
Join date : 29/04/2008

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  hell Pet 4 Dec 2009 - 17:16

Razglistiti sploh ali ne? Sem že čisto zmedena... Prejšna leta je bil pomojem na najmanj 6 mesecev, do spomladi na 6, zdaj pa še ne. Čakam, ali sploh? Glede na njegove prehranjevalne navade me je strah, da po razglistenju pridejo ti 1x izločeni črvički vnovič v obdelavo... Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Suspect

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  zelenka Pet 4 Dec 2009 - 17:21

Če imaš možnost, si lahko 2 dni po razglistenju malo bolj marljiva in redno pobiraš njegove kakice (si vzameš en vikend), da zmanjšaš možnost ponovne okužbe.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Uncas Pet 4 Dec 2009 - 19:37

Pa če mu boš dala kemično pasto, definitivno probiotike potem Smile
Uncas
Uncas

Število prispevkov : 1962
Join date : 22/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.myspace.com/vran_uncas

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  hell Pet 4 Dec 2009 - 19:43

nene, takih pa neupam več. Bo še koliko spet staknil (pa ne zarad preveliega št. parazitov), pa absces, tak ko je bil na zadnji... ne hvala Smile

hell

Število prispevkov : 74
Join date : 15/09/2009

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty pasta proti parazitom

Objavlja  steakamb Sob 5 Dec 2009 - 23:02

Bolj ko berem bolj se smejim Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Lol paraziti ki so v črevesu konja ga lahko ubijejo.Tako da pasta za parazite mora biti prisotna v jesensko zimskem času in pomladno poletnem času za razmahom 6 mescev.Pa me nemore nihče prepričat v neko zeliščno odpravljanje parazitov.Je pa res če ti konju daješ ta zelišča proti parazitom pravi čas da malo že oblažijo.Če ima nekdo po enega ali dva ,tri konje s tem ni problem.Če pa imaš čredo 10 ali več konjev pa je ta stvar malce drugačna Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Icon_lol Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Icon_lol Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Icon_lol

lp steakamb
steakamb
steakamb

Število prispevkov : 85
Join date : 29/11/2009
Age : 51
Kraj : Maribor/Ožbalt

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  zelenka Sob 5 Dec 2009 - 23:25

Če imaš 10 konj moraš ravno tako skrbeti za njih in moraš biti pripravljen na stroške.

Škoda, da si tako površno bral, kar se tiče odpravljanja parazitov.
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Ned 6 Dec 2009 - 10:59

steakamb,samo zate... Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Icon_lol

Zadnje leto uporabljat takšne zvarke kot ti temu praviš.Razlika, ki je med pasto in zeliščnim pripravkom je v načinu doziranja.Pasta se pač, stisne naenkrta, pa maš mir.Repel pa je treba dajati postopoma 5 dni.Pa spet gre čas ne..Če ma človek 10 konjev mu za tole doziranje 5 dni pobere največ 10 minut na dan, če je extra štorast, ponavadi se da to kar h krmilu.Naslednja razlika je, da konji se paste branijo, medtem ko po tem zvarku včasih kličejo po še..

Pasta deluje specifično na parazite in bi dejansko bilo pred vsako uporabo le-te treba dati pregledati blato, medtem, ko Repel lahko uporabiš neškodljivo.

Sicer pa, vsak po svoje..Kar se pa zelišč tiče, dodatkov, bom pa rekla takole..Če konju ponudiš, in noče, pomeni, da tega ne rabi.
Še cena..pasta je dosti dražja..
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  zelenka Ned 6 Dec 2009 - 11:21

Že dolgo nisem kupovala kemičnih past...lahko kdo napiše, kako se dandanes gibljejo cene zanje?
zelenka
zelenka

Število prispevkov : 1687
Join date : 22/04/2008
Kraj : Primorska

https://barefoot.slovenianforum.com

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Nusa Ned 6 Dec 2009 - 14:02

13-18 eur
Nusa
Nusa

Število prispevkov : 139
Join date : 24/04/2008
Kraj : Ljubljana

http://www.vividia.net

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  matju™a Ned 6 Dec 2009 - 14:05

Js sem dala nazadnje 22 ojrov za equalan duo... Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Icon_mad
matju™a
matju™a

Število prispevkov : 677
Join date : 25/04/2008
Age : 54
Kraj : Prevalje

Nazaj na vrh Go down

Paste proti parazitom in cepljenja - Page 3 Empty Re: Paste proti parazitom in cepljenja

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 3 od 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu